Vėdinimas yra strategijos, skirtos išlaikyti aukštos kokybės patalpų mikroklimatą, dalis. Jūsų namai turi prisidėti prie jūsų gyvenimo kokybės, o ne kenkti sveikatai ar bloginti savijautą. Yra trys elementai kurie sudaro kokybiško patalpų oro receptą: vėdinimas, švarus oras ir saugi aplinka. Aukščiausios kokybės vėdinimo įrenginys, pvz. “Zehnder ComfoAir Q”, gali pasirūpinti dviem elementais: vėdinimu ir švariu oru.

“Saugia aplinka” reikia pasirūpinti jums ir jūsų rangovui, tam turime keletą patarimų:

  • Tinkamai pasirinkite apdailos medžiagas. Pirmenybę teikite natūralioms arba kenksmingų medžiagų neturinčioms medžiagoms (grindys, lubos, baldai).
  • Reikalaukite, kad jūsų dažytojas nenaudotų dažų, kuriuose yra LOJ (lakiųjų organinių junginių).
  • Naudokite tik ekologiškas paviršių valymo ir plovimo priemones.

Dizainas ir paviršių medžiagų pasirinkimas atspindi jūsų stilių ir asmenybę, tačiau jie taip pat gali turėti įtakos jūsų sveikatai ir patalpų oro kokybei. Nepaslaptis, kad tokie sprendimai gali įtakoti jūsų namo vertę parduodant. Kokybišką ir sveiką būstą besirenkančių pirkėjų segmentas sparčiai didėja. 

Penkios pagrindinės priežastys, kodėl sandarių ir šiltų namų savininkai pirmiausia turi galvoti apie vėdinimą:

  • Drėgmės pertekliaus šalinimas;
  • Sveikesnio mikroklimato kūrimas;
  • Sezoninių alergijų (šienligės) simptomų mažinimas;
  • Radono dujų poveikio mažinimas;
  • Cheminių teršalų poveikio mažinimas.

Kokybiški šiuolaikiniai namai yra itin sandarūs. Rekuperacija (priverstinis vėdinimas su šilumos atgavimu) yra ekonomiškas ir energiją tausojantis būdas tiekti šviežią orą į visą gyvenamą plotą. Vienas iš pagrindinių tinkamai subalansuotų ir gerai suprojektuotų vėdinimo sistemų naudojimo rezultatų –perteklinės drėgmės šalinimas, dėl kurios namuose atsiranda nepageidaujami reiškiniai. Perteklinė drėgmė taip pat neigiamai įtakoja patalpų mikroklimatą.

Pelėsiai ir miltligė gali sukelti kvėpavimo sutrikimus

Astmą ir kitus kvėpavimo sutrikimus gali sukelti drėgnos ir pelėsinės sąlygos.  Be tinkamo vėdinimo, sandarus namas gali turėti aukštą drėgmės lygį, sukuriant palankią terpę dulkinėms erkėms ir pelėsių sporoms veistis. Kokybiška vėdinimo sistema pašalins drėgmės perteklių ir neleis mūsų namuose formuotis kenksmingiems mikroorganizmams.

Žiedadulkės yra viena iš pagrindinių sezoninių alergijų priežasčių. Jos į patalpas gali patekti per atvirus langus. Veiksminga vėdinimo sistema gali išfiltruoti žiedadulkes ir dulkes. Nuolatinis filtruoto, šviežio oro tiekimas padeda kontroliuoti šiuos teršalus ir padėti pernešti sezonines alergijas. Laikant uždarytus langus taip pat užtikrinama, kad jūsų oro kondicionavimo sistema veikia veiksmingai ir efektyviai.

Kiti teršalai, kurie gali būti praskiedžiami ir filtruojami naudojant vėdinimo sistemą, yra radonas ir cheminiai teršalai, tokie kaip LOJ (lakieji organiniai junginiai).

Radonas yra bespalvės, bekvapės, radioaktyviosios dujos, kurių pėdsakų galima rasti visame pasaulyje. Nors tai įvyksta natūraliai visose rūšyse uolų ir dirvožemių, tai dažniausiai pasitaiko tose srityse, kur granitas ir kitos kietosios uolienos sudaro didžiają dalį geografijos. Radonas į patalpas patenka iš žemės pro nesandarumus pirmo aukšto/rūsio grindyse.

Didelę dalį gyvenimo mes praleidžiame namuose. Taip pat gyvename ir dirbame aplinkoje, kurios ore yra daugiau cheminių junginių, kurie gali turėti neigiamą poveikį sveikatai. Viena didelė kenksmingų teršalų grupė yra LOJ arba lakieji organiniai junginiai. Jie yra nematomi, tačiau juos nesunku užuosti, nes LOJ turi išskirtinį kvapą.

LOJ yra randama dažuose ir sandarikliuose, naujose kilimuose, minkštuose gaminiuose ir namų valymo produktuose. Naujuose ar renovuotose namuose, LOJ koncentracijos lygis ore gali būti net 1000 kartų didesnis Lyginant su lauko oru! Todėl labai svarbu yra rinktis tinkamas medžiagas tiek namų valymui, tiek dekoravimui.

Siekiant užtikrinti komfortabilų ir sveiką jūsų šeimai namų klimatą, tereikia įsidiegti kokybišką vėdinimo sistemą. Nes tik priverstinio vėdinimo sistema užtikrins tinkamą oro kaitą, minimizuos galimų teršalų poveikį jūsų šeimai ir užtikrins geriausią įmanomą patalpų mikroklimatą.Apie tai kokios jums reikia sistemos ir kiek tai kainuos pasitarkite su VENTEK specialistais.

X