Rekuperatoriai, vėdinimo sistemos - VENTEK

Rekuperatoriaus filtrai ir jų įtaka vėdinimo sistemos efektyvumui

Gerai žinomas faktas, jog mūsų sveikatai ir savijautai ne mažiau įtakos nei gyvenimo būdas turi oras, kuriuo kvėpuojame. Nepakankamai švarus oras namuose lemia ne tik mūsų savijautą ir produktyvumą, jautresniems žmonėms dėl šios priežasties ne retai išsivysto ir įvairūs kvėpavimo takų sutrikimai, kuriuos bandoma gydyti vaistais, nepašalinant ligų simptomus sukeliančios priežasties. Tačiau tam, kad užtikrintume namų oro kokybę, juose neužtenka įsirengti vėdinimo sistemą. Būtina įsitikinti, kad pasirinktą vėdinimo sistemą sudarys aukščiausios kokybės įranga, o namų oras bus išvalytas iš tiesų kokybiškai ir profesionaliai. Dėl šios priežasties, vadovaudamiesi ilgamete patirtimi vėdinimo sistemų įrengime, ne mažiau dėmesio nei rekuperatoriaus techninėms savybėms rekomenduojame skirti jo filtrams, kurie yra tiesiogiai atsakingi už kokybišką oro valymą. 

Kodėl reikalinga oro vėdinimo sistema?

Nepaisant to, kaip dažnai vėdinamos namų ar darbo patalpos, palaikyti iš tiesų švarų kambario orą nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Mokslininkų apskaičiuota, jog trijų valandų vėdinimo tiesiog atidarius langus efektas išnyksta praėjus vos pusvalandžiui, o iš oro anglies dvideginis, oro teršalai ir vandens garų perteklius pašalinamas tik patalpas vėdinant nuolat. Taigi, bandymas užtikrinti švarų patalpų orą be papildomų sistemų reikalauja jų vėdinimo ir šildymo vienu metu, o tai iš esmės prieštarauja efektyviam energijos naudojimui. Maža to, nusprendus kambarius vėdinti natūralios traukos principu, iš lauko į patalpas patenkantis oras nėra sušildomas ir išfiltruojamas, todėl dažniausiai susidaro skersvėjis, o kartu į patalpą patenka ir dulkių bei kitų nešvarumų.

Siekiant užtikrinti kokybišką patalpų vėdinimą, vis dažniau naujos statybos namuose įrengiamos profesionalios vėdinimo sistemos, leidžiančios užtikrinti reguliarią oro kaitą, neprarandant namuose esančios šilumos. Pagrindinės vėdinimo sistemos dalies – rekuperatoriaus dėka, į patalpas patenka tik kokybiškai išvalytas ir jau šiltas oras. Viena svarbiausių savybių, kuria pasižymi kokybiškos vėdinimo sistemos – jos sukurtos taip, kad atlikdamos vėdinimo funkciją taip pat taupytų energiją ir šilumą, mažinant vartotojo išlaidas. Todėl vėdinimo sistemoje esantis rekuperatorius naują, iš lauko į patalpas patenkantį orą šildo energija, gauta iš jau panaudoto oro.

Vis dėlto svarbu paminėti tai, jog naujas, iš lauko atkeliaujantis oras, prieš patekdamas į patalpas, visų pirma, pereina filtrus, todėl ypač svarbu rinktis orginalią, patikimų tiekėjų produkciją. Tik kokybiški oro filtrai iš lauko į patalpas patenkantį orą išvalo nuo smulkiausių dalelių, kurios gali ne tik sugadinti rekuperacinę sistemą, sumažinti jos efektyvumą, bet ir pakenkti mūsų sveikatai.

Kodėl svarbūs rekuperatoriaus filtrai?

Nors renkantis vėdinimo sistemą bene daugiausiai investuojama į pagrindines sistemos dalis – rekuperatorius, kokybiškam orui namuose įtakos turi net ir mažiausios vėdinimo sistemos dalys, tokios, kaip rekuperatoriaus filtrai, kurie yra tiesiogiai atsakingi už profesionalų patalpų oro išvalymą. Vėdinimo sistemai ištraukiant ir išpučiant orą per specialius filtrus, šie sulaiko daleles, kurių neturėtų būti ore, tokiu būdu užtikrinant aukštą patalpų oro kokybę. Kiek toks filtras orą išvalo, tiesiogiai priklauso nuo jo specifikos. Pirminio valymo filtras sulaiko tik vabzdžius, stambias žiedadulkes ar kitus, atitinkamo dydžio objektus, tuo metu smulkus filtras filtruoja mikroskopines žiedadulkes ir dulkių daleles, esančias tiekiamame ore, todėl orą išvalo jau gerokai kokybiškiau. 

Rekuperatoriaus filtrų rūšys

Kad ir kokį rekuperatorių įsigytumėte, jame greičiausiai rasite du oro filtrus, kurie turi savo specialią paskirtį – oro tiekimo filtras ir oro šalinimo filtras. Pagrindinė tiekiamojo oro filtro paskirtis yra surinkti visas kenksmingas daleles, kurios iš lauko į vidų gali atkeliauti su naujai tiekiamu oru. Tai gali būti  tokios kietosios dalelės kaip dulkės, dūmai, pelenai, druska. Kuo didesniu tankiu tiekiamojo oro filtras pasižymi, tuo smulkesnes daleles jis gali sulaikyti. Dėl šios priežasties ypač tankus filtras pašalins ir tokias daleles, kaip pelėsis, žiedadulkės, bakterijos ir net virusai. Antrasis, šalinamojo oro filtras pasižymi visai kita paskirtimi – jis skirtas surinkti dulkes ir kenksmingas daleles tuo metu, kai rekuperatoriaus filtrai orą šalina iš patalpos.

Kad ir iš kur šios kenksmingos dalelės patektų, jos gali ne tik pažeisti vėdinimo mechanizmą, bet ir plonu sluoksniu nusėsti ant šilumokaičio plokštelių, suformuodamos ištisinį tinko sluoksnį ir tokiu būdu neleisdamos šiltam orui efektyviai pašildyti tiekiamo šalto lauko oro. Tai, žinoma, negrįžtamai sumažins jūsų įrenginio šiluminį efektyvumą, o dulkės, šiluma ir drėgmė taps puikia terpe veistis grybeliui, kuris ilgainiui sukels sveikatos problemų.

Rekuperatoriaus filtrai Paul

Paul Climos 200 filtrų komplektas M5/F7

Remdamiesi ilgamete patirtimi vėdinimo sistemų įrengimo srityje, savo klientams siūlome tik laiko patikrintus rekuperatoriaus filtrų sprendimus. Vienas tokių – filtrų komplektas Paul Climos 200, atitinkantis EN 779: 2012 ir ISO 16890 standartus. Šios rūšies filtrai pasižymi ypač dideliu efektyvumu ir ilgaamžiškumu, nors yra gaminami patvariame kartono rėme ir lengvai perdirbami. Tam, kad savo namuose užtikrintumėte aukščiausio lygio švarą, vėdinimo įrenginių gamintojai rekomenduoja šio tipo filtrus keisti bent du kartus per metus. Atlikdami užsakymą nepamirškite pasirinkti dydžių ir vėdinimo agregato modelio.

Rekuperatoriaus filtrai Zehnder

Zehnder ComfoAir Q350/450/600 filtrų komplektas G4/F7

Sveikata – ypač svarbus geros savijautos faktorius. Remdamiesi ilgamete patirtimi vėdinimo sistemų įrengimo srityje, savo klientams siūlome tik laiko patikrintus sprendimus. Vienas tokių – Zehnder ComfoAir Q350/450/600 rekuperatoriaus filtrai, kurie, efektyviau nei kitų rūšių rekuperatoriaus filtrai mažina dulkių patekimą į patalpas ar pačią rekuperacinę sistemą. Šio tipo filtrai gali būti dviejų filtravimo lygių: G4 ir F7. Jie pasižymi ypač dideliu efektyvumu ir ilgaamžiškymu, nors yra gaminami patvariame kartono rėme ir lengvai perdirbami. Tam, kad savo namuose užtikrintumėte aukščiausio lygio švarą, vėdinimo įrenginių gamintojai rekomenduoja šio tipo filtrus keisti bent du kartus per metus. Užsisakydami filtrus nepamirškite pasirinkti dydžių ir vėdinimo agregato modelio.


Siūlome dar šiandien kreiptis į mūsų įmonę ir užsiregistruoti konsultacijai, kurios metu, pritaikydami sukauptą patirtį ir žinias, galėsime pasiūlyti konkrečius, iš tiesų efektyvius sprendimus, leisiančius išspręsti bet kokius vėdinimo sistemos su rekuperacija klausimus. 


Kaip dažnai rekomenduojama keisti rekuperatoriaus filtrus?

Nors vienas filtras labiau skirtas saugoti vėdinimo sistemai, kitas – jūsų sveikatai, profesionali abiejų tipų filtrų priežiūra yra ypač svarbi, nes profesionali patalpų vėdinimo sistema iš tiesų švarų namų orą gales užtikrinti tada, kai bus tinkamai prižiūrima. Filtrų keitimo intervalas dažniausiai priklauso nuo aplinkos ore esančios dalelių koncentracijos. Rekomenduojama filtrus keisti kiekvieną pavasarį ir rudenį arba ne rečiau kaip kartą per metus.

Ventiliatoriui pučiant ir traukiant orą per filtrą, kuris yra užsikimšęs, šis turi padidinti apsukas, kad pro užsikimšusį filtrą patektų reikiamas oro kiekis. Kai dėl užsikimšusio filtro per sistemą oro teka mažiau, siekiant išgauti tą patį vėdinimo efektyvumą rekuperacinė sistema turi veikti ilgiau, o tai jau savaime didina elektros sąnaudas bei trumpina kokybiško pačios vėdinimo sistemos funkcionavimo laiką. Todėl reguliariai valomi rekuperatoriaus filtrai – ypač svarbu norint užtikrinti, kad namų oras optimaliomis elektros sąnaudomis bus išvalytas iš tiesų kokybiškai ir profesionaliai.

Kaip teisingai pakeisti rekuperatoriaus filtrus?

Kaip rekuperatoriaus filtrai turėtų būti keičiami – vienas pagrindinių klausimų, su kuriuo susiduria kiekvienas, namuose įsirengęs rekuperacinę vėdinimo sistemą. Todėl svarbu paminėti, jog pats rekuperatoriaus filtrų keitimas nėra sudėtingas – šį darbą nesunkiai galima atlikti patiems, laikantis kelių paprastų taisyklių.

  1. Atsižvelgiant į tai, jog rekuperatoriaus filtrai yra skirstomį į skirtingas klases, vertėtų žinoti, jog efektyvesnis filtras visuomet yra montuojamas ant lauko oro kanalo. Prekės instrukcijose dažniausiai rasite visas reikiamas schemas, tačiau atvejais, kai nerandate instrukcijos, galima vadovautis tuo, jog  iš lauko einantis ortakis yra geriau izoliuotas, lyginant su ištraukiamo oro ortakiu.
  2. Keičiant rekuperatoriaus filrtus oro kryptis ant filtro lipduko taip pat turi sutapti su oro srauto judėjimo kryptimi rekuperatoriuje. Didžioji dauguma rekuperacinių sistemų gamintojų yra sužymėję filtrų kryptis prie filtrų montavimui skirtų vietų, tačiau šią informaciją dažniausiai galima rasti ir filtrų instrukcijose. Tais atvejais, kai rekuperatoriaus filtrai yra sumontuojami atvirkščiai, ženkliai išauga slėgio nuostoliai.
  3. Paskutinis ir būtinas veiksmas keičiant rekuperatoriaus filtrą yra filtro laikrodžio perkrovimas. Pažangesnių sistemų gamintojai tam yra netgi įrengę specialius mygtukus ant paties rekuperatoriaus, gana dažnu atveju tai galėsite padaryti ir naudodami specialų valdymo pultelį ar mobilioje aplikacijoje. 

Kodėl verta kreiptis į mūsų įmonę?

Jau ne vienerius metu specializuojamės vėdinimo sistemų srityje, todėl galime suteikti profesionalią konsultaciją bet kokiu, su vėdinimo sistemos įrengimu jūsų patalpose susijusiu klausimu. Esame oficialūs vėdinimo įrenginių gamintojų PAUL ir Zehnder atstovai Lietuvoje, todėl galime pasiūlyti ne tik efektyviausius ir patikimiausius vokiškus rekuperatorius, bet ir ypač aukštos kokybės rekuperatoriaus filtrus iš pirmų rankų. Tik kokybiški rekuperatoriaus filtrai iš lauko į patalpas patenkantį orą išvalo nuo smulkiausių dalelių, kurios daro neigiamą įtaką mūsų įkvepiamo oro kokybei. Ypač svarbu rinktis originalius filtrus, kurie ne tik tarnaus gerokai ilgiau bet ir užtikrins aukščiausios kokybės oro valymą. 

Renkantis vėdinimo sistemą svarbu nepamiršti ir to, jog vėdinimo sistemos efektyvumui įtakos turi ne tik kokybiškas rekuperatorius, bet ir teisingas pačios vėdinimo sistemos pritaikymas konkrečiam pastatui. Tik gerai įvertinus individualius klientų poreikius, patalpų ir pastatų techninius duomenis, kylančias problemas, patalpose gyvenančių ar dirbančių žmonių skaičių, veiklos pobūdį bei įvairias aplinkos ypatybes, galima nuspręsti, kokia vėdinimo sistema galėtų tapti geriausiu sprendimu konkretaus pastato atvejui. 

Tam, kad galėtume pateikti efektyviausią ir geriausiai jūsų poreikius atitinkantį sprendimą, subūrėme ilgametę patirtį vėdinimo sistemų srityje sukaupusių specialistų komandą, kuri atsakys į visus jums kilusius klausimus ir ras sprendimą kiekvienai problemai. Todėl siūlome į mūsų įmonę kreiptis dar šiandien ir užsiregistruoti konsultacijai, kurios metu, pritaikydami sukauptą patirtį ir žinias, galėsime pasiūlyti konkrečius, iš tiesų efektyvius sprendimus, leisiančius išspręsti bet kokius vėdinimo sistemos klausimus.

Esame tikri dėl savo montuojamos technikos ir darbų kokybės, todėl visoms, mūsų profesionalių meistrų sumontuotoms Zehnder ir PAUL vėdinimo sistemoms taikome 5 metų garantiją. Žinome, koks svarbus mūsų klientams yra patikimumas, ypač tuomet, kai investuojama į ilgalaikius sprendimus, nuo kurių iš esmės priklauso poilsio ir darbo kokybė. Garantuojame puikų technikos funkcionalumą, tylų veikimą bei ilgaamžiškumą, prie kurio ne mažai prisideda ir darbų atlikimo kokybė. Kartu su vėdinimo sistema pasiūlysime ir novatoriškų sprendimų, kurių dėka patalpose paprastai valdysite ne tik oro ir drėgmės kiekį, bet ir patalpų temperatūrą.

X