Rekuperatoriaus garsas: koks rekuperatorius yra tyliausias?

Nusprendę savo namuose įsirengti rekuperatorių, rinkoje rasite tikrą gausybę galimų pasirinkimų. Nors siekiant užtikrinti rekuperacinės sistemos naudą ir efektą, būtina atsižvelgti į daugelį svarbių parametrų, tokių kaip efektyvumas ar ekonomiškumas, rekomenduojame nepamiršti įvertinti ir rekuperatoriaus veikimo garso. Tik pasirinkę kokybišką prietaisą ir gerai apsvarstę jo įrengimo niuansus, galėsite džiaugtis visais vėdinimo sistemos privalumais ir būti tikri, jog veikiančio rekuperatoriaus garsas netrikdys nei jūsų veiklos, nei poilsio.

Nuo ko priklauso rekuperatoriaus garsas: 3 esminiai faktoriai

Renkantis, kokią vėdinimo sistemą įsirengti savo gyvenamosiose patalpose, ypač daug įtakos pasirinkimui turės tai, kiek vietos galite jai skirti – priešingai nei įrenginėjant vėdinimo sistemą nuosavame name, bute tokiai sistemai dažniausiai galėsite skirti tik gana ribotą plotą ar konkrečią vietą. Todėl, norint įsirengti kokybišką, tyliai veikiančią vėdinimo sistemą, kiekvienas sprendimas – nuo rekuperatoriaus pasirinkimo ir įsigijimo iki profesionalaus įrengimo – turi būti gerai apgalvotas.

1. Kokybiško prietaiso pasirinkimas

Egzistuoja ne viena vėdinimo sistemų rūšis, galinti jūsų patalpose optimaliomis energijos sąnaudomis užtikrinti nuolatinę oro kaitą. Tačiau, nors kiekviena šių sistemų atlieka iš esmės tą pačią funkciją – valo ir šildo orą, jos taip pat pasižymi tam tikrais skirtumais, kurie bene labiausiai priklauso nuo pasirinkto rekuperatoriaus.

Taigi, norintiems įsigyti kokybišką, tyliai veikiančią rekuperacinę sistemą, visų pirma, rekomenduojame atkreipti dėmesį į šilumogrąžos ir drėgmės grąžinimo parametrus. Nors renkantis vėdinimo sistemą dažnai girdime, kad ji brangiai kainuoja, vertėtų nepamiršti, kad iš tiesų gera vėdinimo sistema gerokai mažina ir šildymo išlaidas. Remiantis bendra statistika, kokybiškos vėdinimo sistemos leidžia susigrąžinti net iki 93 % išeinančio oro šilumos ir pasižymi aukšto lygio drėgmės grąžinimo funkcija. Taigi, šie parametrai dažniausiai leidžia susidaryti pirmą įspūdį apie pačios vėdinimo sistemos kokybę bei būsimas energijos sąnaudas.


Rekuperatoriaus garsas

Rekuperatorius Zehnder ComfoAir E350 HRV (iki 200m2)

Tylų vėdinimo sistemos veikimą užtikrinti padės aukščiausios kokybės rekuperatorius Zehnder ComfoAir E350 HRV, pasižymintis itin tyliu veikimu, inovatyviu dizainu, aukštos kokybės našeniais ir sandaresniais filtrais bei galimybe grąžinti net iki 98% šilumos.

 • Moduliuojama ByPass sklendė
 • Drėgmės, temperatūros ir slėgio sensoriai išmaniam ir taupiam veikimui
 • Vokiška kokybė
 • Valdymas valdikliu ant įrenginio
 • Patentuoti, specialios technologijos ventiliatoriai
 • Oro srautas iki 300 (200 Pa)
 • Tinka patalpoms nuo 35m2 iki 200m2

Rekuperatoriaus garsas

Rekuperatorius Zehnder ComfoAir E350 ERV (entalpinis) (iki 200m2)

Ne prastesnį rezultatą garantuos entalpinis rekuperatorius Rekuperatorius Zehnder ComfoAir E350 ERV, pasižymintis itin tyliu veikimu, inovatyviu dizainu, aukštos kokybės filtrais bei galimybe grąžinti net iki 98% šilumos ir iki 73% drėgmės.

 • Moduliuojama ByPass sklendė
 • Drėgmės, temperatūros ir slėgio sensoriai išmaniam ir taupiam veikimui
 • Vokiška kokybė
 • Valdymas valdikliu ant įrenginio
 • Patentuoti, specialios technologijos ventiliatoriai
 • Oro srautas iki 300 (200 Pa)
 • Tinka patalpoms nuo 35m2 iki 200m2

Antras, ne mažiau svarbus dalykas, į kurį reikėtų atsižvelgti renkantis vėdinimo sistemą – rekuperatoriaus garsas arba veikimo metu skleidžiamas triukšmas, kurį dažniausiai galima pasitikrinti  pasyvių namų sertifikavimo duomenų bazėje. Nors renkantis vėdinimo sistemą daugiau dėmesio dažniausiai skiriama tokioms savybėms, kaip efektyvumas bei ekonomiškumas, didelis rekuperatoriaus garsas daug pasako ir apie pačią sistemos kokybę bei ne retai tampa priežastimi, kodėl įrengtą vėdinimo sistemą nustojama naudoti. 

Vėdinimo sistemų srityje specializuojamės jau ne vienerius metus, todėl galime suteikti profesionalią konsultaciją vėdinimo sistemos įrengimo jūsų patalpose klausimu. Atstovaudami vokiškų vėdinimo sistemų gamintojus PAUL ir Zehnder galime pasiūlyti efektyviausius, aukščiausios kokybės įrenginius iš pirmų rankų. Šių gamintojų produktams būdingas itin didelis efektyvumas ir ypač tylus veikimas, todėl pasirinkę PAUL ir Zehnder vėdinimo sistemas, džiaugsitės net iki 98 % siekiančia šilumogrąža bei galimybe grąžinti net iki 78 % drėgmės.

2. Rekuperatoriaus įrengimas tinkamoje vietoje

Šiuo metu dauguma rinkoje paklausių, aukšta kokybe pasižyminčių rekuperatorių veikia ypač tyliai, tačiau ne retai klientai, įsirengdami vėdinimo sistemą savo namuose, ieško papildomų priemonių, kurios gali užtikrinti dar geresnę vėdinimo sistemos veikimo garso izoliaciją. Remdamiesi savo ilgamete patirtimi vėdinimo sistemų įrengimo striyje, net ir aukščiausios kokybės rekuperatorius įsigijusiems savo klientams rekomenduojame, esant galimybei, šiuos prietaisus įsirengti atskiroje patalpoje. Tai – paprasčiausias būdas garantuoti maksimalią rekuperacinės sistemos skleidžiamo garso izoliaciją, užtikrinant, jog namuose įrengto rekuperatoriaus garsas netrukdys nei darbui, nei poilsiui. Turėdami galimybę rekuperatorių įmontuoti atskiroje erdvėje, galėsite mažiau atsižvelgti į tokius dalykus, kaip rekuperatoriaus garsas ar dydis, ir daugiau dėmesio skirti jo funkcionalumo ir naudingumo parametrams, tokiems kaip efektyvumas, elektros energijos sąnaudos, šilumogrąža ir drėgmės grąžinimo galimybės.

Vis dėlto, ne retai pasitaiko atvejų, kai dėl riboto gyvenamųjų patalpų ploto vėdinimo sistemos įrengimui taip pat galima skirti tik ribotą plotą. Tokiu atveju, siekiant palaikyti švarų buto patalpų orą, specialistai gana dažnai rekomenduoja įsirengti mini rekuperatorius, kurie užima sąlyginai mažai vietos. Ši vėdinimo sistema pasižymi ypatingu kompaktiškumu, todėl yra tinkama net ir nedidelio būsto atveju. Vis dėlto, įsirengus mini rekuperatorius gyvenamuosiuose kambariuose, šiems veikiant didesniu intensyvumu skleidžiamas garsas prilygs kambaryje veikiančiam ventiliatoriui, kitaip vadinamam vėjeliu.  Viena išeičių – galimybė sumažinti rekuperatoriaus veikimo intensyvumą, kurio poreikis tiesiogiai priklauso nuo patalpų naudojimo. Šiuo atveju rasti papildomų, garso izoliaciją sustiprinti galinčių priemonių – gana sudėtinga, nes estetiškai atrodanti ir nedaug vietos užimanti vėdinimo sistema su mini rekuperatoriais yra įrengiama tik atlikus visus buto apdailos darbus.

Gerokai paprasčiau pasirūpinti vėdinimo sistemos skleidžiamo garso izoliacija galima įsirenginėjant rekuperatorių su šilumogrąža. Vienas pagrindinių skirtumų, kuriuo rekuperatorius su šilumogrąža skiriasi nuo mini rekuperatoriaus, yra tai, jog pirmojo atveju tiek šviežio oro patekimui, tiek panaudoto oro pašalinimui yra naudojamas vienas ir tas pats ortakis. Dėl šios priežasties visos oro valymo bei pašildymo funkcijos yra atliekamos prietaiso viduje – iš lauko šviežiam orui patekus į rekuperatoriaus vidų, čia jis yra išfiltruojamas ir sušildomas specialaus šilumokaičio dėka, o tuomet yra įleidžiamas į namų patalpas. Šio tipo rekuperatorius butui taip pat pasižymi gana mažomis šilumos energijos sąnaudomis – iš kambario ištrauktas, panaudotas oras prateka į rekuperatoriuje esantį šilumokaitį ir šalinimo iš patalpų metu atiduoda savo šiluminę energiją, kuri naudojama iš lauko įeinančio oro srauto pašildymui.

Rekuperatorius PAUL Climos 200

Rekuperatorius butui PAUL Climos 200 (entalpinis) (iki 120m2)

Norint įsirengti kokybišką bei tyliai veikiančią vėdinimo sistemą nedideliame būste, rekomenduojame horizontalaus išpildymo rekuperatorių PAUL Climos 200, kuris gali būti montuojamas ant lubų ir ant sienos, tiek horizontaliai, tiek vertikaliai. Jis pasižymi ypač mažomis elektros sąnaudomis, o šio rekuperatoriaus vėdinimo galia siekia net 200 m3/h prie 150Pa, todėl jį galima naudoti butui iki 120 m2.

Šis profesionalus vėdinimo įrenginys visais atvejais turi drėgmę grąžinantį šilumokaitį, galintį grąžinti iki 90 % šilumos ir iki 70 % drėgmės, todėl kondensato nuvedimas jam nereikalingas, o tai labai praplečia jo montavimo galimybes.

Nors dėl savo veikimo principu rekuperatorius butui su šilumogrąža užima daugiau vietos nei mini rekuperatoriai, šio tipo vėdinimo sistema yra įrengiama dar prieš atliekant būsto vidaus apdailos darbus. Tai reiškia, jog savo būste įsirenginėjant rekuperatorių su šilumogrąža, aukštą jo skleidžiamo garso izoliaciją papildomomis priemonėmis užtikrinti bus gerokai paprasčiau.

3. Kokybiški difuzoriai ir ortakiai

Norint įsirengti tyliai veikiančią vėdinimo sistemą savo gyvenamosiose patalpose vertėtų žinoti, jog šios sistemos skleidžiamas garsas priklauso ne tik nuo rekuperatoriaus veikimo, bet ir nuo vėdinimo sistemoje naudojamų difuzorių, o tiksliau – jų tvirtinimo būdų. Nors dauguma pardavėjų šio skirtumo neakcentuoja, remdamiesi savo ilgamete patirtimi vėdinimo sistemų įrengimo srityje užtikriname, jog rekuperatoriaus garsas bus didesnis tada, kai difuzorius bus priglaistomas. Apačioje pateikiame vaizdo įrašus, kuriuos peržiūrėję galėsite geriau suprasti esminius difuzorių skirtumus: 

Difuzorių palyginimas (VIDEO)

Difuzorius Zehnder ComfoValve Luna E125

Difuzorius Zehnder ComfoValve Luna E125

Ieškantiems profesionalaus, mažesnį rekuperatoriaus skleidžiamą garsą padėsiančio užtikrinti difuzoriaus, rekomenduojame rinktis tyliausią rinkoje Zehnder ComfoValve Luna E125, pasižymintį ypač patogiu ir paprastu reguliavimu. Šis difuzorius skirtas naudoti tiek privačiuose namuose, tiek butuose.

 • Difuzoriaus storis tik 30 mm (neprilausomai nuo balancinės padėties)
 • Šis difuzorius pasižymi vienoda ištraukimo ir tiekimo difuzorių išvaizda, kas tampa yapč svarbu kuriant estetišką namų interjerą
 • Difuzorių galima sumontuoti, balansuoti ir prižiūrėti be jokių papildomų įrankių
 • Po dangteliu galite pažymėti parinktus vėdinimo sistemos nustatymus
 • Turi fiksavimo mechanizmą, kuris apsaugo lubas nuo pažeidimų ir suteršimo
 • Pasižymi diskretišku ir nesenstančiu dizainu, todėl yra ilgalaikis sprendimas

Svarbu paminėti ir tai, jog vėdinimo sistemos skleidžiamas garsas taip pat priklauso nuo ortakių kokybės: lankstūs ortakiai, dėl paskirstymo sistemos, dažniausiai nesudaro galimybes garso sklidimui iš vienos patalpos į kitą, tokia sistema taip pat beveik savaime susibalansuoja. Renkantis skardinius ortakius, jiems būtinos balansavimo sklendės, taip pat dažnai naudojamos ir prisukamos difuzorių lėkštelės, per kurias tekėdamas oras taip pat skleidžia didesnį triukšmą.

Lanksčių ortakių sistemos montavimo principas taip pat yra gana paprastas – oras iš rekuperatoriaus lanksčiu ortakiu arba lanksčiu garso slopintuvu keliauja į paskirstymo kolektorių. Iš kolektoriaus į kiek vieną difuzorinę dėžutę tiesiami atskiri ortakiai, todėl nesudaromas telefonijos efektas – nėra galimybės garsui sklisti iš kambario į kambarį. Kadangi išorinis ortakių diametras yra tik 75mm, o difuzorinių dėžučių tik 90mm – ortakynas užima mažai vietos virš pakabinamų lubų, taip sutaupydamas vidaus erdvės.

Mūsų įmonės siūlomi ortakiai yra pagaminti iš higieniško (pirminio) plastiko. Jų išorė yra gofruota, o vidus visiškai lygus ir antistatinis – tai suteikia lankstumo ir neleidžia ortakių viduje nusėsti dulkėms ir nešvarumams. Susisiekite su mumis ir mes jums pasiūlysime puikiu kainos ir kokybės santykiu pasižymintį variantą.

Kaip įsirengti tyliausią vėdinimo sistemą?

Taigi, renkantis kokybišką ir tyliai veikiančią sistemą savo būstui, visų pirma, apsvarstykite visas galimybes rekuperatorių įsirengti atskiroje patalpoje. Tokiu būdu ne tik užtikrinsite maksimalią garso izoliaciją, bet ir rinkdamiesi pačią vėdinimo sistemą galėsite mažiau atsižvelgti į tokius dalykus, kaip rekuperatoriaus garsas ar dydis, ir daugiau dėmesio skirsite jo funkcionalumo ir naudingumo parametrams, tokiems kaip efektyvumas, elektros energijos sąnaudos, šilumogrąža ir drėgmės grąžinimo galimybės.

Rinkdamiesi rekuperatorių savo vėdinimo sistemai, bendradarbiaukite tik su aukštos kokybės vėdinimo įrangas atstovaujančiomis įmonėmis. Įsitikinkite, kad planuojamas naudoti rekuperatorius pasižymi aukšto lygio šilumogrąža, drėgmės grąžinimu bei tinkamu veikimo garso koeficientu. Šiuos duomenis dažniausiai rasite pasyvių namų sertifikavimo duomenų bazėje. 

Galiausiai, įrengiant vėdinimo sistemą savo būste nepamirškite rinktis didesnius oro srautus galinčią generuoti ir ypač tyliai veikiančią lankščių ortakių sistemą bei difuzorius, kurie nėra priglaistomi.

X