Vedinimo sistemos įrengimas: 3 svarbiausi žingsniai

Vėdinimo sistemos įrengimas nuosavame name nėra toks paprastas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, todėl ieškant ne tik efektyvaus, bet ir ekonomiško vėdinimo sistemos varianto, dažniausiai konsultuojamasi ne tik su specialistais, bet ir remiamasi pažįstamų patirtimis. Tam, kad išsirinkti ir įsirengti kokybišką rekuperacinę sistemą būtų lengviau, dalinamės 3 svarbiais patarimais, gerokai supaprastinsiančiais paieškos procesą.

1. Įvertinkite savo poreikius

Nuolat augant rekuperacinių sistemų paklausai, šių vėdinimo įrenginių pasiūla taip pat didėja, todėl vėdinimo sistemos įrengimas patalpose vyks gerokai sklandžiau, jei dar prieš pradėdami jos paieškas visapusiškai įvertinsite savo poreikius.

Visų pirma, rekomenduojame įvertinti, kokio efektyvumo rekuperatorius jums atrodo priimtiniausias. Nors inovatyvių technologijų dėka šiandien galima įsirengti vėdinimo sistemą, kuri grąžina net iki 98% šilumos energijos, vis dar ne mažai klientų renkasi paprastesnį rekuperatoriaus variantą, valantį orą bei galintį užtikrinti nuolatinę patalpų oro kaitą, pakartotinai panaudojant šiek tiek mažiau šilumos energijos.

Zehnder ComfoAir Q 350ERV

Ieškantiems maksimalaus efektyvumo ir norintiems namuose kvėpuoti ypač kokybiškai išvalytu oru, rekomenduojame rinktis priešpriešinių srautų rekuperatorių Zehnder ComfoAir Q350, skirtą patalpoms iki 200 m2.

Išmanusis Zehnder ComfoAir Q 350ERV rekuperatoriusgalintis grąžinti net iki 98% šilumos ir pasižymintis entalpijos funkcija (gali grąžinti net iki 73% drėgmės), šiuo metu vėdinimo sistemų rinkoje laikomas vienu populiariausių modelių.

Kaip ir kitiems mūsų atstovaujamiems vokiečių įmonės Zehnder produktams, šios rūšies rekuperatoriui būdingas itin kokybiškas ir tylus veikimas, o ne mažesnis jo privalumas – inovatyvus dizainas, ypač aktualus tuo atveju, kai rekuperatoriaus įrengimui neišeina skirti atskiros patalpos.

Reikėtų paminėti ir tai, jog šios rūšies rekuperatoriui nėra reikalingas kondensato nuvedimas, o naujos kartos našesni ir sandaresni filtrai leidžia orą išfiltruoti kaip niekad kruopščiai. Zehnder ComfoAir Q 350ERV taip pat turi plaunamas polimerines membranas ir deimanto formos šilumokaitį, leidžiantį sutaupyti ne mažą kiekį elektros energijos. Patentuoti, specialios technologijos ventiliatoriai, galintys reguliuoti oro srautą iki 350 m3 (200 Pa), moduliuojama ByPass sklendė ir adaptyvus, energiją taupantis tenas suteikia papildomų privalumų, leidžiančių išsiskirti iš bendros rekuperatorių gausos.

Antras, tačiau ne mažiau svarbus aspektas, kurį reikėtų apsvarstyti prieš nusprendžiant, kokios vėdinimo sistemos įrengimas būtų tinkamiausias jūsų patalpose – rekuperatoriaus galimybės grąžinti iš patalpų kartu su panaudotu oru pašalinamą drėgmę. Praktikoje gausu pavyzdžių, kai įsirengus drėgmės grąžinimo funkcijos neturintį rekuperatorių drėgmę stengiamasi palaikyti įvairių pagalbinių prietaisų pagalba. Vis dėlto svarstantiems, kokią vėdinimo sistemą įsirengti savo namuose, tokio varianto visiškai nerekomenduojame. Šiuo atveju nuolatiniam patalpų drėkinimui skiriamos išlaidos gerokai viršija naudą, nes tik šilumogrąžos funkciją turintis rekuperatorius dažniausiai teikia ne tik šiltesnį, bet ir sausesnį orą. Atsižvelgiant į tai, kad rekuperatorius patalpas vėdina nuolat, vienintelis ilgalaikis ir garantuotas drėgmės subalansavimo patalpose sprendimas –  profesionali vėdinimo sistema su entalpijos funkcija.

Svarbu paminėti ir tai, jog entalpinis rekuperatorius, nepaisant galimybės subalansuoti patalpų drėgmę, taip pat pasižymi ir daugiau privalumų, kurie padeda užtikrinti aukščiausio lygio komfortą jūsų patalpose:

1. Maksimalus efektyvumas

Įrenginiai su entalpiniais šilumokaičiais ne tik pasižymi itin aukštu šilumos grąžinimo koeficientu, bet ir gali grąžinti net iki 73% drėgmės. Todėl įsirengus profesionalią vėdinimo sistemą, kurioje įmontuotas entalpinis rekuperatorius, šaltuoju metų laikotarpiu šildymo sąskaitas galėsite sumažinti net iki 50%, kartu neatsisakydami ir tobulai subalansuotos namų drėgmės.

2. Garantuota higiena

Entalpinio šilumokaičio plokštelės pagamintos ne iš plastiko, o iš polimerinės membranos, dengtos specialiu antibakteriniu sluoksniu, kurio dėka užtikrinama, jog iš vienos membranos pusės į kitą gali judėti tik vandens garų molekulės. Šios molekulės yra ženkliai mažesnės nei dalelės, iš kurių susideda mikrobai, dujos, teršalai ir nemalonūs kvapai. Polimerinės membranos taip pat neįgeria drėgmės, todėl taip pat gali būti reguliariai plaunamos šiltu vandeniu.

3. Nereikalingas kondensato nuvedimas

Kadangi įsirengus entalpinį rekuperatorių didžioji dalis drėgmės yra grąžinama atgal į patalpas, standartinėmis gyvenimo sąlygomis kondesatas entalpiniame šilumokaityje nesusidaro. Dėl šios priežasties, įsirengus entalpinį rekuperatorių nėra susiduriama su užšalusio vandens problema, o ilgais žiemos mėnesiais išsaugoma kur kas daugiau drėgmės ir klimatas tampa ženkliai komfortiškesnis.

4. Mažesnės elektros sąnaudos

Įsirengus entalpinį rekuperatorių kondensato nesusidarymas vėdinimo sistemos viduje stipriai atitolina apsaugos nuo užšalimo poreikį, todėl sistemoje esantis tenas arba srautų disbalansas vidutiniškai pradeda veikti tik prie -10 ºC. Svarbu paminėti ir tai, jog šilumokaityje nesikaupiant drėgmei, jo efektyvumas išlieka tolygus ir prie žemos temperatūros, todėl, priešingai nei standartinio šilumokaičio atveju, elektros sąnaudos nedidėja.

Vis dar svarstantiems, kokios vėdinimo sistemos įrengimas galėtų būti tinkamiausias konkrečioms patalpoms ir ketinantiems įsirengti rekuperacinę sistemą su entalpijos – drėgmės grąžinimo funkcija, rekomenduojame rekuperatorių Zehnder ComfoAir E350 ERV.

Jei mažesnę ar didesnę oro temperatūrą dar galime toleruoti, nesubalansuota oro drėgmė teikia ypač didelį diskomfortą užsiimat bet kokia veikla, o per sausas ar per drėgnas oras ne tik trukdo kokybiškai pailsėti, jis turi didelę įtaką kasdienei mūsų savijautai bei produktyvumui. Šios Zehnder vėdinimo sistemos įrengimas užtikrins, kad patalpose drėgmė bus subalansuota visą laiką.

Zehnder ComfoAir E350 ERV vėdinimo įrenginys pasižymi ne tik energijos taupymu, bet ir drėgmės grąžos fukcija ( iki 73%) bei galimybe grąžinti net iki 98% šilumos. Šios rūšies rekuperatoriams būdingas paprasčiausias veikimo principas: šilumokaityje tarp plokštelių priešpriešiniais srautais teka oras – kas antrame tarpe teka šiltas, ištraukiamas iš patalpos oras, o per kitus tarpus teka šaltas (lauko) oras. Šiluma keliauja per plokšteles, o paduodamo ir ištraukiamo oro srautai lieka visiškai izoluoti vienas nuo kito. Taigi, į patalpą patenkantis oras yra pašildomas naudojant tik išmetamo oro šilumą.

Prietaisas Zehnder ComfoAir E350 ERV pasižymi specialiais sensoriais, kurie įrenginio nustatymus koreguoja automatiškai, užtikrindami aukščiausios kokybės patalpų orą ir taupydami elektros energiją. Dėl šios priežasties svarbu pabrėžti, jog rekuperatorių nustačius pirmąjį kartą po įrengimo, prietaiso papildomai reguliuoti nereikia, išskyrus tuos atvejus, kai namuose susirenka didesnė žmonių kompanija arba išvykstate atostogų.

2. Pasirinkite kokybišką vėdinimo sistemą

Bene pagrindinės priežastys, kodėl savo būste nusprendžiama įsirengti rekuperacinę sistemą – efektyvaus patalpų vėdinimo ir elektros energijos taupymo šildymo sezono metu poreikis. Vis dėlto, pradėję dairytis rekuperatoriaus savo būstui, klientai ne retai pasimeta geruose pasiūlymuose ir rekuperatoriaus efektyvumo klausimas tampa antraeiliu prioritetu. Remdamiesi ilgamete patirtimi savo klientams nuolat primename, kad tik iš tiesų kokybiškas ir ne pigiausias rekuperacinės sistemos variantas namuose gali suteikti realios naudos. Tik profesionali vėdinimo sistema garantuoja, jog reguliariai keičiamas namų oras yra išvalomas kokybiškai, o šildymo metu, su jau panaudotu oru išmetama šiluma, yra grąžinama į patalpas tokiu būdu taupant šildymo kaštus.

vėdinimo sistemos įrengimas

Vertėtų atkreipti dėmesį į tai, jog po to, kai padidėjo rekuperatoriaus reikalavimai, ne maža dalis gamintojų, norėdami padidinti savo prietaisų efektyvumą, sumažino jų galingumą. Todėl raginame neapsigauti tarp modėlio pavadinimo ir paduodamo oro kiekio, kuris dažnai neatitinka realybės. Išaugus energetinio efektyvumo reikalavimams, naujuose A++ klasės pastatuose kokybišką patalpų vėdinimą nuo šiol gali garantuoti tik 80+ efektyvumu pasižyminčios rekuperacinės sistemos.

Svarstant, kokios vėdinimo sistemos įrengimas galėtų būti tinkamiausias jūsų būstui, dėmesį rekomenduojame atkreipti ne tik į pagrindinius sistemos rodiklius, bet ir bendrą jos sandarą, kuri lemia prietaiso savybes bei patvarumą. Pavyzdžiui, tik vėdinimo sistemoje sumontuoti kokybiški oro filtrai iš lauko į patalpas patenkantį orą išvalo nuo smulkiausių dalelių, kurios daro neigiamą įtaką oro kokybei. Pačią oro paskirstymo sistemą taip pat galima įsirengti naudojant standartinius metalinius (industrinio tipo) arba sandarius plastikinius ortakius. Renkantis ortakius svarbu žinoti, jog metalo paviršius (padengtas lipnia antikorozine mase), priešingai nei plastikas, yra idealus paviršius sukibimui su įvairiais nešvarumais ir dulkėmis, o valyti tokią sistemą yra gana komplikuota dėl joje sumontuotų sklendžių. 

Norint turėti higienišką, patikimą ir ilgaamžę oro paskirstymo sistemą, jos montavimui rekomenduojame rinktis lankstumo galimybėmis pasižyminčius plastikinius ortakius. Nors jų įrengimo kaina bus šiek tiek didesnė, o pati sistema – mažiau pralaidi orui, aukšto lygio sandarumas, dulkėms atsparus vidus, paprastas montavimas ir kompaktiškumas taps ypač svarbiais privalumais savo namuose ar darbo patalpose siekiant užtikrinti švarų ir komfortišką orą.

Iš pirmo žvilgsnio ne itin svarbiais vėdinimo sistemoje galintys pasirodyti rekuperatoriaus difuzoriai, atlieka vieną svarbiausių funkcijų – užtikrina efektyvų švaraus oro paskirstymą ir panaudoto oro surinkimą įvairios paskirties patalpose. Oro šalinimo ir tiekimo difuzoriai dažniausiai pasižymi aeodinaminiu oro srauto reguliavimu ir yra montuojami pritaikant specialų rėmą arba tiesiai į ortakį. Ne rečiau naudojami plyšiniai difuzoriai išsiskiria tuo, jog šių nėra galimybės montuoti ant įtempiamų lubų, nes pastarieji yra montuojami kartu su pajungimo dėže, o tai reikalauja papildomos vietos.

3. Patikėkite vėdinimo sistemos įrengimą profesionalams

Siekiat užtikrinti, jog jūsų patalpose įrengta oro vėdinimo sistema veiks maksimaliai efektyviai, ji turėtų būti projektuojama atsižvelgiant į konkretaus pastato techninius duomenis, o pats vėdinimo sistemos įrengimas turėtų būti patikėtas šią sritį gerai išmanantiems profesionalams. Tik įvertinus pastato padėtį, apsaugą nuo vėjo, pastato šilumines, orinio sandarumo, architektūrines bei konstrukcines ypatybes, galima pereiti prie patalpų, kurias planuojama vėdinti, panaudos įvertinimo. Nors renkantis rekuperacinę sistemą jos techniniuose parametruose visuomet nurodoma, kokio dydžio patalpoms konkretus rekuperatorius yra skirtas, šis rodiklis vėdinimo sistemų specialistų labiau vertinamas kaip apytikslis orientyras nei tikslus skaičiavimas, kuriuo privalu vadovautis. 

Rengiant vėdinimo sistemos projektą, privalo būti tiksliai įvertinami patalpų dydžiai bei techniniai duomenys, tokie kaip pastato sandarumas bei kitos architektūrinės ypatybės, galinčios lemti, kaip efektyviai veiks oro vėdinimo sistema. Ne mažiau renkantis tinkamą rekuperatorių svarbūs ir atstumai tarp oro paėmimo bei šalinimo angų bei pats ortakių skersmuo, klimato zona ir paties pastato geografinė padėtis. Visus šiuos aspektus įvertinti ir vėdinimo sistemos projektą patikėti siūlome palikti profesionalams.

Susisiekite su mumis dar šiandien!

Didžiausią dėmesį skirdami tik visiškai klientų poreikius atitinkantiems produktams, galime pasiūlyti individualų vėdinimo sistemos projektą bei projektavimo paslaugas. Tam, kad galėtume pateikti efektyviausią ir geriausiai jūsų poreikius atitinkantį sprendimą, subūrėme ilgametę patirtį vėdinimo sistemų srityje sukaupusių specialistų komandą. Ji ne tik atsakys į visus jums kilusius klausimus apie vėdinimo sistemos projektavimą, bet ir ras sprendimą kiekvienai kilusiai problemai.

Siūlome dar šiandien kreiptis į mūsų įmonę ir užsiregistruoti konsultacijai! Jos metu, pritaikydami visą sukauptą patirtį ir žinias, galėsime pasiūlyti geriausius sprendimus ir išsamiai aptarti jūsų būsimą projektą. Tik profesionaliai paruošus vėdinimo sistemos projektą, jo įrengimo darbus bus galima atlikti tinkamai. Užsitikrinkite vėdinimo sistemos kokybę, funkcionalumą bei ilgaamžiškumą – rinkitės mūsų paslaugas.

X