Zehnder rekuperatorius ir jo privalumai

Dirbant sėdimą darbą ir patalpose praleidžiame ypač daug laiko, oras, kuriuo kvėpuojame, tampa svarbesnis nei galima pagalvoti iš pirmo žvilgsnio. Jo svarbą dar labiau padidina faktas, jog, atėjus šaltajam sezonui, didžioji mūsų laisvalaikio dalis taip pat persikelia į uždaras patalpas. Vis dėlto, net ir žinodami, kiek įtakos tai turi mūsų sveikatai, gyvenimo būdo lengvai pakeisti negalime. Tačiau, sveikesnę darbo aplinką ir geresnę nuolatinę savijautą užsitikrinti – tikrai įmanoma. Švariu tiek darbo, tiek namų patalpų oru pasirūpinti padės profesionali, orą valanti ir šilumos energiją taupanti vėdinimo sistema. Mūsų specialistų patikrintas ir rekomenduojamas Zehnder rekuperatorius – puikus pasirinkimas ketinantiems investuoti į savo bei artimųjų sveikatą.

Nors vis dar dažnai pasitaiko atvejų, jog kokybišką vėdinimą tikimasi užtikrinti reguliariai atidarant langus, specialistų teigimu, tai tikrai negali pakeisti patalpas vėdinančios rekuperacinės sistemos. Tyrimais įrodyta, jog 3 valandų vėdinimo efektas atidarius langus išnyksta praėjus vos pusvalandžiui, o  iš oro anglies dvideginis, oro teršalai ir vandens garų perteklius pašalinamas tik patalpas vėdinant nuolat. Neužtikrinus kokybiško patalpų vėdinimo, užterštas oras ar CO2 pertėklius gali būti ir nuolatinio nuovargio bei mieguistumo priežastys, kurios ne tik verčia jaustis prastai, bet ir trukdo darbui skirtą laiką išnaudoti produktyviai.

Taigi, norint užsitikrinti kokybišką patalpų vėdinimą, naujos statybos namuose įrengiamos profesionalios vėdinimo sistemos. Vienas tokių pavyzdžių – Zehnder rekuperatorius, leidžiantis užtikrinti reguliarią oro kaitą minimaliomis elektros energijos sąnaudomis. Itin aukšta kokybe išsiskiriantis rekuperatorius Zehnder yra pagamintas iš specialios nanomembranos, kuri leidžia praeiti tik vandens garų molekulėms. Dėl šios priežasties prietaiso filtrai sulaiko praktiškai visų rūšių kvapus ir teršalus. Tai užtikrina itin švarų patalpų orą, todėl visų rūšių kvapai ir teršalai, sudaryti iš didesnių junginių, pro ją prasiskverbti negali. 

Nors egzistuoja ir kitų vėdinimo įrenginių, kurie bent iš dalies gali į patalpas grąžinti šilumą bei drėgmę, Zehnder įrenginių kokybę pralenkti – iš tiesų sunku. Pavyzdžiui, rotaciniai vėdinimo įrenginiai taip pat iš dalies grąžina drėgmę, tačiau šio proceso metu ne mažas kiekis panaudoto oro, kuris turėtų būti pašalintas, susimaišo su grynu oru, keliaujančiu į patalpas iš lauko. Todėl, jei norite užsitikrinti vėdinimo sistemos kokybę, efektyvumą ir tinkamą patalpų drėgmės palaikymą, verta rinktis ilgametę patirtį turinčių, profesionalių vokiškos įrangos gamintojų Zehnder rekuperatorius. Šiuo metu vienas rinkoje populiariausių modelių – išmanusis ComfoAir Q 350ERV rekuperatorius, galintis grąžinti net iki 98% šilumos ir net iki 73% drėgmės.  Kaip ir kiti mūsų atstovaujami vokiečių įmonės produktai, šis Zehnder rekuperatorius  pasižymi itin kokybišku ir tyliu veikimu bei inovatyviu dizainu. Jam nėra reikalingas kondensato nuvedimas, o naujos kartos našesni ir sandaresni filtrai leidžia orą išfiltruoti kaip niekad kruopščiai.

Verta paminėti ir tai, jog siekiat išgauti maksimalią šilumos grąžą ir komfortabilią drėgmę, rekuperacinė sistema turėtų būti projektuojama atsižvelgiant į konkretaus pastato techninius duomenis ir geografinę padėtį. Efektyvumui svarbus ir vietovei būdingas klimatas, pastato sandarumas, jam būdinga drėgmė bei kitos architektūrinės ypatybės. Todėl, kad ir kokio naudingumo rekuperatorių planuojate rinktis, siekiant didžiausios šilumos grąžos bei efektyvumo, dar prieš jį įsigyjant rekomenduojame pasikonsultuoti su profesionalais.

Geriau nei bet kas kitas žinome, koks kokybiškai vėdinimo sistemai svarbus yra tinkamo ir funkcionalaus rekuperatoriaus pasirinkimas. O įsirengti kokybišką, jūsų patalpoms tinkamą vėdinimo sistemą tikrai verta. Ji leis ne tik džiaugtis puikia savijauta, užtikrinant švarų orą, optimalią drėgmę ir patalpų temperatūrą, bet ir sutaupyti, žiemos šildymo išlaidas sumažinant net iki 50 %. Oro kokybe besirūpinantis ir šilumą grąžinantis Zehnder rekuperatorius užtikrina visas šias funkcijas vienu metu. Todėl, įsirengę rekuperatorius Zehnder savo būstuose, mūsų klientai džiaugiasi itin efektyviais rezultatais.

Kaip įvertinti oro būklę?

Tiesa ta, jog apie patalpų, kuriose praleidžiame itin daug laiko, oro būklę susimąstome tik tuomet, kai jau susiduriame su tam tikromis sveikatos problemomis. Tokie ligų simptomai, kaip dažnas čiaudėjimas, varvanti nosis, ašarojančios akys ar net kūno patinimas dažnai byloja apie galimą alergiją dulkėms, pelėsiui ar kitiems nešvarumams. Tačiau, jei ir nejaučiate akivaizdžių ligos simptomų, tai nebūtinai reiškia, kad oras jūsų namų ir darbo patalpose yra pakankamai švarus. Užterštas oras ar CO2 pertėklius gali būti ir nuolatinio nuovargio bei mieguistumo priežastys, kurios ne tik verčia jaustis prastai, bet ir trukdo darbui skirtą laiką išnaudoti produktyviai.

Tiksliai įvertinti oro būklę be tam skirtų prietaisų yra gana sudėtinga, tačiau galima pasikliauti trimis svarbiausiais faktoriais: temperatūra, drėgme ir CO2 kiekiu ore. Oro temperatūra yra bene pirmiausias mūsų pajaučiamas rodiklis, nes jai per daug nukritus arba pakilus, diskomfortą pajuntame ypač greitai. Temperatūra susijusi ir su antruoju oro kokybės faktoriumi – drėgme, nes drėgnesnėse patalpose ta pati temperatūra bus jaučiama kaip aukštesnė ir atvirkščiai. Todėl, užuot kambarius nuolat vėsinant kondicionieriumi, visų pirma, rekomenduojame pabandyti sumažinti patalpų oro drėgmę. 

Oro drėgmė yra ypač svarbus faktorius norint užtikrinti sveiką darbo ir poilsio aplinką, nes per drėgnas oras kenkia mums ir mūsų sveikatai, lygiai taip pat, kaip ir per sausas. Tačiau, svarbu žinoti, jog per didelis drėgmės kiekis patalpose gali ne tik pakenkti žmonių sveikatai, bet ir pažeisti patalpų apdailos medžiagas, kas leidžia lengvai susidaryti kondensatui ir pelėsiui. CO2 (anglies dvideginio) kiekis ore dažniausiai priklauso nuo to, kiek žmonių nuolat būna konkrečiose patalpose ir kaip dažnai keičiamas patalpų oras. Vis dėlto suvokti, ar CO2 koncentracija patalpose yra pakankama žmogui – gana sunku, tačiau, kuo patalpos mažesnės ir kuo žmonių skaičius jose didesnis, tuo didesnė bus reikalinga ir deguonies koncentracija.

Remiantis bendrais duomenimis, kambario orą tinkamu ir komfortišku galime laikyti tuomet, kai kambario temperatūra vidutiniškai svyruoja nuo +20 ºC iki +25 ºC. Drėgmės lygis patalpose yra nuo 35% iki 60%, o CO2 < 1000ppm (palyginimui: pušyno CO2 koncentracija yra 400 ppm).

Kodėl reikalinga vėdinimo sistema?

Nepaisant to, kaip dažnai vėdinamos namų ar darbo patalpos, palaikyti iš tiesų švarų kambario orą nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Mokslininkų apskaičiuota, jog 3 valandų vėdinimo efektas išnyksta praėjus vos pusvalandžiui, o  iš oro anglies dvideginis, oro teršalai ir vandens garų perteklius pašalinamas tik patalpas vėdinant nuolat. Taigi, bandymas užtikrinti švarų patalpų orą be papildomų sistemų reikalauja jų vėdinimo ir šildymo vienu metu, o tai iš esmės prieštarauja efektyviam energijos naudojimui. Maža to, nusprendus kambarius vėdinti natūralios traukos principu, iš lauko į patalpas patenkantis oras nėra sušildomas ir išfiltruojamas, todėl dažniausiai susidaro skersvėjis, o kartu į patalpą patenka ir dulkių bei kitų nešvarumų.

Siekiant užtikrinti kokybišką patalpų vėdinimą, vis dažniau naujos statybos namuose įrengiamos profesionalios vėdinimo sistemos, leidžiančios užtikrinti reguliarią oro kaitą. Pagrindinės vėdinimo sistemos dalies – rekuperatoriaus dėka, į patalpas patenka tik kokybiškai išvalytas ir jau pašildytas oras. Viena svarbiausių savybių, kuria pasižymi vėdinimo sistemos – jos sukurtos taip, kad atlikdamos vėdinimo funkciją taip pat taupytų energiją ir šilumą, tokiu būdu mažinant vartotojo išlaidas.


Tam, kad būtų lengviau suvokti vėdinimo sistemos namuose svarbą, pateikiame keletą scenarijų pavyzdžių. Juose vertinsime skirtingą oro būklę esant skirtingoms vėdinimo sistemoms. Oro būklė vertinama tame pačiame sandariame, naujos statybos ~ 100 m2 ploto su trimis miegamaisiais ir bendra svetainės – virtuvės erdve name, su šiuolaikiniais langais ir šildymu.

Pirmuoju atveju pateikiami tokio namo oro duomenys, kol juose nėra įrengta jokia vėdinimo sistema, todėl name vėdinimas vykdomas tik darinėjant duris ir langus, šiek tiek šviežio oro patenka ir per pastato nesandarumus.

 • Patalpų temperatūra +22 ºC
 • Oro drėgmė svetainėje 60-65%
 • CO2 lygis 1800-2500 ppm
 • Oro kaita kas 5 valandas

Vertinimas:

Šio namo temperatūra yra gana komfortiška, tačiau drėgmė šiek tiek aukštesnė nei turėtų būti idealiu atveju. Didžiausias trūkumas šiame name yra CO2 lygis, kuris yra mažiausiai du kartus didesnis nei rekomenduojama. Palyginimui, tokį patalpų orą galime laikyti šešis kartus blogesniu nei oras užmiesčio miške. Tikėtina, jog šio namo gyventojai skųsis nuolatiniais rytiniais galvos skausmais, prasta miego kokybe, sunkumu susikaupti. Tikėtinas ir prastas imunitetas bei dažnos kvėpavimo takų ligos.

Antruoju atveju vertinamas lygiai toks pats namas, tačiau jau su įrengta rekuperacine vėdinimo sistema. Todėl šiuo atveju panaudotą orą pašalina ir jį šviežiu pakeičia specialus vėdinimo įrenginys. Į patalpas patenkantis naujas, šviežas oras taip pat yra papildomai išfiltruojamas, tokiu būdu į namus nepatenkant dulkėms ir kitiems nešvarumams. Vėliau išfiltruotas šaltas oras keliauja pro šilumokaitį, kuriame nesimaišydamas prasilenkia su šiltu, išeinančiu patalpų oru ir tokiu būdu sušyla. 

 • Patalpų temperatūra +22 ºC
 • Oro drėgmė svetainėje 25 – 30%
 • CO2 lygis 700 – 1000 ppm
 • Oras patalpose bus pilnai ištrauktas ir pakeistas šviežiu per dvi valandas

Vertinimas:

Šiuo atveju rekuperatoriaus pagalba sureguliuotas ir CO2 lygis, kurį lėmė net 2,5 karto padidėjusi oro kaita. Vis dėlto, nors patalpose išlaikoma komfortiška temperatūra, tačiau oro drėgmė sumažėjusi daugiau nei per pusę. Tokiu atveju ne tik gali pradėti sausėti burnos ir nosies gleivinė, perštėti akys, maža drėgmė turės įtakos ir medinėms grindims, kurios pradės trauktis ir girgždėti. 

Trečiuoju atveju, atsižvelgiant į tai, kad vienintele problema liko drėgmės parametrai, tame pačiame name naudojamas rekuperatorius su entalpiniu (drėgmę grąžinančiu) šilumokaičiu. Į patalpas patenkantis naujas, šviežas oras taip pat yra papildomai išfiltruojamas, tokiu būdu į namus nepatenkant dulkėms ir kitiems nešvarumams. Vėliau išfiltruotas, šaltas oras keliauja pro entalpinį šilumokaitį, kuriame nesimaišydamas prasilenkia su šiltu, išeinančiu patalpų oru ir tokiu būdu sušyla bei įsisavina dalį išeinančio oro drėgmės.

 • Patalpų temperatūra +22 ºC
 • Oro drėgmė 35 – 45%
 • CO2 lygis 700 – 1000 ppm
 • Oras patalpose bus pilnai ištrauktas ir pakeistas šviežiu per dvi valandas

Vertinimas:

Šiuo atveju oro kokybė patalpose atitinka visus komforto reikalavimus ir gerai sveikatai būtinus parametrus. Grąžinantis drėgmę šilumokaitis gali grąžinti 74% patalpų drėgmės, o tai padeda išlaikyti santykinę oro drėgmę 5–10% aukštesnę nei naudojant rekuperatorių su standartiniu šilumokaičiu. Tuo pačiu, drėgmę grąžinantis rekuperatorius yra ženkliai taupesnis elektros naudojimo atžvilgiu, nes grąžinus drėgmę nesusidaro kondensato, kuris gali užšalti.

Zehnder rekuperatorius

Kaip išsirinkti rekuperatorių?

Geriau nei bet kas kitas žinome, koks kokybiškai vėdinimo sistemai svarbus yra tinkamo ir funkcionalaus rekuperatoriaus pasirinkimas. O įsirengti kokybišką, jūsų patalpoms tinkamą vėdinimo sistemą tikrai verta. Ji leis ne tik džiaugtis puikia savijauta, užtikrinant švarų orą, optimalią drėgmę ir patalpų temperatūrą, bet ir sutaupyti, žiemos šildymo išlaidas sumažinant net iki 50 %.

Svarstantiems, ar namuose verta įsirengti rekuperatorių su entalpiniu (drėgmę grąžinančiu) šilumokaičiu, vertėtų žinoti, jog vasaros metu, kai oro temperatūra tiek patalpose, tiek lauke yra panaši, drėgmę grąžinantis šilumokaitis veiks kaip visi. Tačiau, kai patalpose bus vėsiau nei lauke arba norėsite šį pojūtį sukurti, tam ypač padės atvirkštinis drėgmės grąžinimo procesas. Rekuperatorius neleis drėgnesniam lauko orui patekti į patalpas, tokiu būdu padėdamas pasiekti komfortišką klimatą patalpose.

Atstovaudami vokiškų rekuperatorių gamintojus PAUL ir Zehnder, galime pasiūlyti efektyviausius, aukščiausios kokybės įrenginius iš pirmų rankų. Šių gamintojų produktams būdingas itin didelis efektyvumas ir ypač tylus veikimas, todėl pasirinkus PAUL ir Zehnder rekuperatorius savo vėdinimo sistemai, ji pasižymės iki 98 % siekiančia šilumogrąža bei galimybe grąžinti net iki 73 % drėgmės.

Kodėl verta rinktis Zehnder rekuperatorius?

Drėgmę grąžinantis Zehnder rekuperatorius yra pagamintas iš specialios nanomembranos, kuri leidžia praeiti tik vandens garų molekulėms, todėl visų rūšių kvapai ir teršalai, sudaryti iš didesnių junginių, pro ją prasiskverbti negali. Įvairios filtravimo sistemos, kurios paprastai filtruoja orą, pumpuodamos jį pro filtrus, kokybiško oro problemą išsprendžia tik dalinai, nes orą išvalo tik nuo dulkių, tačiau nekontroliuoja jo drėgmės ir nemažina CO2 lygio. Zehnder rekuperatorius užtikrina visas šias funkcijas vienu metu, todėl namuose galėsite džiaugtis švariu, tinkamą CO2 lygį turinčiu, komfortabilia temperatūra ir drėgme pasižyminčiu oru.

Yra ir kitų vėdinimo įrenginių, kurie bent iš dalies gali į patalpas grąžinti drėgmę. Pavyzdžiui, rotaciniai vėdinimo įrenginiai taip pat iš dalies grąžina drėgmę, tačiau šio proceso metu ne mažas kiekis panaudoto oro, kuris turėtų būti pašalintas, susimaišo su grynu oru, keliaujančiu į patalpas iš lauko. Todėl, jei norite užsitikrinti vėdinimo sistemos kokybę, efektyvumą ir tinkamą patalpų drėgmės palaikymą, verta rinktis ilgametę patirtį turinčių, profesionalių vokiškos įrangos gamintojų Zehnder rekuperatorius.

Zehnder rekuperatorius ComfoAir Q 350ERV

Šiuo metu vienas rinkoje populiariausių modelių – išmanusis ComfoAir Q 350ERV rekuperatorius, galintis grąžinti net iki 98% šilumos ir net iki 73% drėgmės.  Kaip ir kiti mūsų atstovaujami vokiečių įmonės produktai, šis Zehnder rekuperatorius  pasižymi itin kokybišku ir tyliu veikimu bei inovatyviu dizainu. Jam nėra reikalingas kondensato nuvedimas, o naujos kartos našesni ir sandaresni filtrai leidžia orą išfiltruoti kaip niekad kruopščiai. Zehnder ComfoAir Q 350ERV rekuperatorius  taip pat turi plaunamas polimerines membranas ir deimanto formos šilumokaitį, leidžiantį sutaupyti ypač daug energijos. Patentuoti, specialios technologijos ventiliatoriai, galintys reguliuoti oro srautą iki 350 m3 (200 Pa), moduliuojama ByPass sklendė ir adaptyvus, energiją taupantis tenas suteikia papildomų privalumų, leidžiančių išsiskirti iš rekuperatorių gausos.

Šis, vokiškos kokybės įrenginys, yra išmanus, bet tuo pačiu labai paprastas naudoti, labiausiai tinka patalpoms iki 200 m2, yra lengvai valdomas tiek valdikliu ant įrenginio, išnešamu pulteliu arba mobilia programėle.

Siekiat išgauti maksimalią šilumos grąžą ir komfortabilią drėgmę, rekuperacinė sistema turėtų būti projektuojama atsižvelgiant į konkretaus pastato techninius duomenis ir geografinę padėtį. Efektyvumui svarbus ir vietovei būdingas klimatas, pastato sandarumas, jam būdinga drėgmė bei kitos architektūrinės ypatybės. Todėl, kad ir kokio naudingumo rekuperatorių planuojate rinktis, siekiant didžiausios šilumos grąžos bei efektyvumo, dar prieš jį įsigyjant rekomenduojame pasikonsultuoti su profesionalais.